KATALOG STRON W SIECI OD 2002 ROKU      PR 5       BL 498K +      CF 51      TF 46

Program JPK Link www.jpk-link.pl

Najnowsze wymagania w sprawie ujednolicenia przekazywania plików dotyczących księgowości firm zostały wprowadzone przez Ministerstwo Finansów w zeszłym roku. Początkowo jednolite pliki kontrolne (JPK) były obowiązkowe dla dużych podmiotów, od stycznia 2017 sporządzają je także małe i średnie firmy, a od 01. 01. 2018 obejmą mikro przedsiębiorstwa. Pliki jak przykładowo JPK_VAT, JPK_ PKIR, JPK_FA, JPK_KP to elektroniczny zapis danych księgowych w ściśle określny przepisami sposób. W oparciu o obowiązujące przepisy przedsiębiorstwa zobowiązane są przedstawiać instytucjom podatkowym wyniki swoich działań opracowane w odpowiednim formacie elektronicznym. Wprowadzenie JPK ma skrócić czas kontroli przedsiębiorstw oraz stanowić skuteczne narzędzie do przeciwdziałania unikaniu opodatkowania, jak też wyłudzeniom VAT - dzięki czemu kontrole będą bardziej efektywne.
Nie mniej to nowy obowiązek dla firm. Dzięki programowi przesyłanie informacji jest dużo łatwiejsze, szybsze, a opłaty ograniczone. Czynności związane z tworzeniem, scalaniem plików i ich wysyłkę w zdecydowany sposób ułatwia program JPK Link.
To dobre rozwiązanie dla dużych, średnich i małych firm. Szczególnie sprawdza się w biurach rachunkowych, jednostkach budżetowych oraz firmach wielooddziałowych czy też pracujących w różnych systemach informatycznych.
Program JPK Link daje możliwość generowania plików zgodnych z wymaganiami Ministerstwa Finansów. Do aplikacji importuje się pliki i tam automatycznie się je otwiera. Ta aplikacja umożliwia scalanie JPK oraz ich elektroniczną wysyłkę do organu podatkowego. Jest to dużą pomoc, bo umożliwia scalenie plików JPK za jednym razem. Poza tym program do JPK kontroluje pliki, dzięki czemu możliwe jest zdiagnozowanie pojawiających się błędów. Warto zaznaczyć, że umożliwia także wygenerować deklaracje podatkowe, które później da się od razu przesłać. Stanowi on duże ułatwienie dla przedsiębiorstw i pewność, że wysłanie pliki są prawidłowe.

Szczegóły strony https://www.jpk-link.pl: