Lewica z Warszawy od 2019 ma silną reprezentację w Polskim Parlamencie, której częścią jest Anna Maria Żukowska. Posłanka zdobywając kilkanaście tysięcy głosów w swoim rodzinnym mieście stała się jedną z bardziej rozpoznawalnych Warszawianek w świecie polityki. Pomogła jej w tym też pełniona funkcja rzeczniczki SLD oraz klubu Lewicy, a także walka o prawa społeczności LGBT+ oraz inwestycje w stolicy. Również po objęciu mandatu poselskiego Żukowska nie zapomniała o Warszawie, otwierając w tym mieście swoje jedyne biuro poselskie, w którym w każdy poniedziałek rozmawia z mieszkańcami stolicy.