KATALOG STRON W SIECI OD 2002 ROKU      PR 5       BL 498K +      CF 51      TF 46

Samozatrudnienie.pl - Rozliczanie firmy jednoosobowej

Księgowość i rozliczanie firmy jednoosobowej przysparza często niemało problemów. Istnieje obawa, czy prawidłowo wyliczany jest podatek, VAT, odprowadzane składki ZUS, prowadzona ewidencja środków trwałych itp. Częstokroć brak jest stosownej wiedzy oraz potrzebnego w kwestiach księgowych doświadczenia. Za wszystko odpowiada właściciel.
Ale czy na pewno, księgowość firmy jednoosobowej wymaga współpracy z biurem rachunkowym?
Prowadzenie własnej firmy to nie tylko większa niezależność i brak zwierzchnika, który podważałby nasze pomysły. Każdy, kto zabiera się za jednoosobową działalność gospodarczą liczy się też z tym, że od tej pory ciążyć na nim będzie większa odpowiedzialność, a ewentualne błędy mogą być wyjątkowo dotkliwe. Aby ograniczyć ryzyko popełnianych błędów nie ma obowiązku wcale podpisywać umowy z biurem rachunkowym zwłaszcza, że wiąże się to z kosztami, które chcemy zminimalizować.
Skupienie się na rozwiązaniu alternatywnym może okazać się znacznie ciekawszym rozwiązaniem. Jednym z nich jest bowiem rozliczanie firmy jednoosobowej z udziałem programu Samozatrudnienie.
Ten nowoczesny program księgowy umożliwia między innymi: fakturowanie, wyliczenie podatku dochodowego i podatku VAT, składanie e-deklaracji oraz rozliczanie się z ZUS. To także łatwa kontrola rozrachunków z kontrahentami, kilometrówka i rozliczenie samochodu czy plik JPK. Producent udostępnia darmową wersję testową, by przed zakupem zapoznać się jak funkcjonuje program Samozatrudnienie i jak ułatwia on rozliczanie firmy jednoosobowej.
Jest łatwy i niezwykle przejrzysty, bez wątpienia ułatwi, a również znacząco przyspieszy pracę każdego przedsiębiorcy prowadzącego jednoosobową działalność.

Szczegóły strony https://www.samozatrudnienie.pl: