KATALOG STRON W SIECI OD 2002 ROKU      PR 5       BL 498K +      CF 51      TF 46

Studio A57 - fotografia

Studio zajmuje się fotografią mody oraz sesjami wizerunkowymi do portfolio modelek. Oferta sesji wizerunkowych skierowana jest zarówno dla agencji modelek jak i osób prywatnych. Sesje fashion wykonuje na zlecenie agencji reklamowych oraz indywidualnych firm. W portfolio zawodowej modelki znajdują się tzw. Testy oraz zdjęcia wykonane podczas sesji komercyjnych czy edytoriali.
Testy to zdjęcia, dzięki którym jesteś w stanie pierwszy raz pokazać się światu mody. Testy to próbne zdjęcia modelki, to pierwsze sesje zdjęciowe, które mają pokazać Twoje możliwości. Tak naprawdę pierwszymi zdjęciami, jakich potrzebuje każda modelka to Polaroidy, które mają za zadanie pokazać Twoją urodę, sylwetkę i to jaka jesteś naturalnie, czyli bez widocznego makijażu.
Sesje testowe natomiast mają za zadanie, pokazać jak można Cię odmienić poprzez makijaż, fryzurę i stylizację. Testy mają także pokazać Twoje możliwości. Testy wykonywane są modelkom także w trakcie ich kariery, aby pokazać nowy wizerunek czy zdobyte umiejętności.
Zasadniczo zdjęcia w portfolio modelki można podzielić na dwie kategorie: Komercyjna, skierowana do agencji reklamowych, klientów i fotografów reklamowych. Obrazy w tym portfolio będą atrakcyjne dla głównego nurtu i zwykle będą wyglądać na czyste i dopracowane (np. jak w sklepie internetowym); Druga kategoria to edytorial, który jest zazwyczaj bardziej nowatorski i alternatywny w stylu (takie zdjęcia znajdziesz w Vogue, Harper’s Bazaar itd). Takie portfolio jest bardziej atrakcyjne dla redaktorów magazynów i projektantów oraz fotografów mody.
Jakie zdjęcia w portfolio? Standardowo, modelki wyglądające jak „dziewczyna z sąsiedztwa” są częściej wybierane do sesji komercyjnych. Dziewczyny o specyficznej urodzie, egzotyczne i bardzo wysokie chętniej angażowane są do sesji publikowanych w magazynach oraz na wybiegi.
Oczywiście, w obecnych czasach oba te nurty się mocno przenikają, dlatego coraz częściej w komercji można zobaczyć egzotykę a na wybiegach modelki o pełniejszych kształtach. Generalnie jednak, dziewczyny niższe niż 173 cm wzrostu będą mogły liczyć w zasadzie tylko na pozowanie w sesjach komercyjnych oraz na niewielkie, lokalne pokazy mody z niskim budżetem. Decyzję, jakie zdjęcia powinnaś mieć w portfolio, podejmie Twoja agencja modelek.
Jeśli jeszcze nie podpisałaś umowy z agencją, pomożemy Ci w wyborze kierunku sesji zdjęciowej. Jeszcze jedno. Bardzo źle widziane w branży są zdjęcia typu nagość zakryta oraz akt. Klienci nie chcą, aby ich produkty były kojarzone z osobą, która się obnaża.

Szczegóły strony https://a57.eu: