KATALOG STRON W SIECI OD 2002 ROKU      PR 5       BL 498K +      CF 51      TF 46

E-nacja.pl samochody z Polski

Obecnie nie mamy w naszym kraju samochodu produkowanego seryjnie. Ostatni Polski samochód Polonez przestał być produkowany w roku 2002. Może niektórych to zaskoczy, ale jak się okazuje nadal w naszym kraju przemysł motoryzacyjny ma się całkiem dobrze. Jesteśmy nawet uznawani za jedno z największych zagłębi motoryzacyjnych w Europie. Mają u nas swoje zakłady duże marki z branży samochodowej.
Co obecnie produkuje się w Polsce?
Istotne miejsce w naszym kraju mają producenci samochodów osobowych, dostawczych, ciężarowych czy autobusów. Największą w naszym kraju fabryką i jedną z największych w Europie będzie ta w Tychach, gdzie produkuje się Fiata. W Gliwicach swoją fabrykę ma General Motors i tutaj powstają takie auta jak Opel Astra oraz Opel Cascada.
Natomiast Volkswagen Poznań będzie odpowiadał za produkcję pojazdów takich jak: VW Caddy i Caddy Maxi oraz VW Transportera. W tym momencie również mamy również trwającą budowę nowej fabryki tej marki na ternie Wrześni. Produkcja ma się zacząć w połowie roku i tam rocznie powstawać ma nawet 100 tysięcy samochodów.

Szczegóły strony www.e-nacja.pl: