KATALOG STRON W SIECI OD 2002 ROKU      PR 5       BL 498K +      CF 51      TF 46

Wodorowanie silników - sprzedaż urządzenia do wodorowania

Usługa wodorowania pojazdu to swego rodzaju nisza w Polsce którą warto wypełnić. W związku z nowymi, bardziej restrykcyjnymi przepisami, dotyczącymi kontroli badań technicznych pojazdów, coraz więcej samochodów uzyskuje wynik negatywny badania. W wielu przypadkach przyczyną jest zbyt duża ilość emisji spalin. Jednym ze sposobów rozwiązania problemu zbyt dużej emisji spalin, może okazać się wodorowanie - czyszczenie silnika samochodu. W bardzo wielu przypadkach czyszczenie silnika pozwoliło na redukcję emisji spalin o nawet 70-90%.

Wodorowanie silnika to proces, który polega na beztlenowym wypalaniu nagaru pod wpływem oxyhydrogenu. Nagar usuwa się z silnika przy pomocy wodoru i zjawiska PIROLIZY. Proces pyrolizy rozpoczyna się w komorze spalania i obejmuje zawory i ich gniazda oraz końcówki wtrysków, dociera do turbiny od strony spalin i zaworu EGR. Drugim etapem jest możliwość wypalenia DPF lub FAP bez wysilenia silnika. Przedłuża to żywotność silnika dzięki czemu unikamy kosztownych napraw z powodu NAGARU. W pierwszej kolejności podpinamy urządzenie produkujące czysty oxyhydrogen do kolektora ssącego, najczęściej za filtrem powietrza. Ustawiamy odpowiednią dawkę gazu w stosunku do pojemności silnika. W całym procesie ważna jest nie tylko ilość gazu na minutę, ale również jego jakość. W trakcie wodorowania nagar zmienia swoją postać ze stanu stałego w stan lotny i wraz ze spalinami uchodzi rurą wydechową. Zabieg w komorze silnika usuwa około 90 proc. nagaru. I co istotne, wodorowanie nie usuwa osadu najbardziej przylegającego do uszczelek, dzięki czemu w przypadku bardziej leciwych uszczelek - nie roszczeni silnika.

Jeden zabieg obejmuje czyszczenie:
-ścianek komory spalania
-tłoków
-kolektora wydechowego
-klapy wirowej w silniku DIESLA
-tulejach silnika
-pierścieniach tłokowych
-katalizatora
-zaworu EGR
-przepustnicy
-filtrów cząstek stałych DPF i FAP
-wtrysków -zaworów i gniazd
Efekty po zabiegu:
-cichsza praca silnika
-równa praca silnika
-wzrost mocy
-płynne wchodzenie na obroty
- lepsza praca w dolnych i górnych zakresach obrotów
-redukcja zanieczyszczenia spalin do 80%.
-mniejsze spalanie do 15%
Zabieg jest ekologiczny.

Po czyszczeniu nie wymieniamy oleju ani paliwa, nie używamy żadnej chemii. Wodór z racji tego, że jest paliwem energetycznym i bardzo czystym nie zostawia po sobie żadnych osadów, dlatego najlepiej nadaje się do podniesienia temperatury w silniku. Wytworzymy tak zwaną pyrolizę czyli zamienimy nagar w gaz i wydalimy go rurą wydechową.

Szczegóły strony wodorowanie.pl: