KATALOG STRON W SIECI OD 2002 ROKU      PR 5       BL 498K +      CF 51      TF 46

Turbiny wodne - Hydro Energy s.c

Turbina wodna to prosty, w zasadzie niedrogi i przede wszystkim ekologiczny system wytwarzania energii elektrycznej. Każda turbina wodna opiera się na wykorzystaniu energii ciśnienia oraz energii prędkości wody. W dobie coraz większego zapotrzebowania na energię elektryczną przy jednoczesnej dbałości o środowisko naturalne hydro energetyka rozwija się coraz szybciej.
Powstaje coraz więcej MEW czyli małych elektrowni wodnych, a co za tym idzie rośnie zapotrzebowanie na dobrze skonstruowane turbiny wodne i firmy, które projektują, wytwarzają i serwisują turbiny wodne.
Jedną z takich firm jest Hydro Energy s. c z Jeleniej Góry. Doceniany i polecany konstruktor i producent turbin wodnych oraz innych urządzeń potrzebnych w hydro elektrowni. W Hydro Energy powstają turbiny Kaplana, turbiny Peltona i turbiny Francisa, a także czyszczarki krat i systemy automatyki wykorzystywane w MEW.
Równolegle z konstrukcją turbin wodnych firma Hydro Energy i jej informatycy pracują nad rozwojem własnego systemu informatycznego do kontroli pracy turbin z poziomu smartfona. System HydroEnergy pozwala na wykonywanie większości czynności w MEW zdalnie, w tym załączanie i wyłączanie turbin, kontrola ich pracy i ustawianie różnicy poziomu wody oraz kontrolę temperatury łożysk turbiny.
Firma jest Hydro Energy s. c jest również eksporterem turbin do Niemiec, Czech i Argentyny.
Zainteresowanych tematyką turbin wodnych i hydro energetyki zapraszamy na stronę hydroenergy. pro

Szczegóły strony https://hydroenergy.pro: