KATALOG STRON W SIECI OD 2002 ROKU      PR 5       BL 498K +      CF 51      TF 46

Calidus latarnie solarne LED – nowoczesne oświetlenie uliczne

Władze wielu samorządów w Polsce borykają się problemami finansowymi, nie zdając sobie sprawy, że dzięki nowoczesnym rozwiązaniom technologicznym mogą reperować budżety. Jedną z głównych pozycji po stronie kosztów występują opłaty za energię elektryczną. Rozwiązaniami, które mogłyby je obniżyć są latarnie solarne LED oraz latarnie hybrydowe.
Wielu zapyta dlaczego? Otóż, latarnie solarne LED, jak sama nazwa wskazuje, zasilane są energią słoneczną a póki co ta jest w naszym kraju darmowa. Ponad to, latarnie solarne LED, z racji, że nie wymagają podpięcia do sieci energetycznej, nie generują kosztów dodatkowych w trakcie realizacji inwestycji, takich jak roboty gruntowe związanie z dociągnięciem sieci czy kosztów związanych z organizacją formalności i stosownych zezwoleń.
Technologicznym rozwinięciem latarni solarnych LED są latarnie hybrydowe. Te, podobnie jak latarnie solarne, zasilane są energią solarną generowana z wydajnych i wytrzymałych paneli solarnych. Wyróżnia je jednak jedna cecha. Latarnie hybrydowe wyposażone są w dodatkowe źródło zasilania, który może być podpięcie do sieci lub znacznie lepsza opcja, jaką jest turbina wiatrowa, która wytwarza energię niezbędną do oświetlenia ulicznego. Dodatkowe źródło zasilania perfekcyjnie sprawdza się w Polskich warunkach klimatycznych.
Dlaczego? Mimo, że latarnie solarne potrafią działać autonomicznie a wydajna bateria zapewnia im pracę przez średnio pięć dni, to może się zdarzyć, ze słonecznych dni może po prostu zabraknąć i taka latarnia solarna może być okresowo niewydajna. W przypadku zastosowania latarni hybrydowej, praca latarni oraz zasilanie baterii jest uzupełniana na bieżąco z dwóch źródeł.
W Polsce wiodącym producentem jest Calidus. Dziesiątki zrealizowanych projektów oraz zadowolonych klientów są dla Calidus najlepszą cenzurką. Do tego, latarnie solarne Calidus wyposażone są w komponenty produkowane przez światowych liderów w kategorii oświetlenie LED

Szczegóły strony www.calidus.eu: