KATALOG STRON W SIECI OD 2002 ROKU      PR 5       BL 498K +      CF 51      TF 46

Fizjoterapeuta Wrocław

Terapia manualna to dział medycyny interwencyjnej pokrewny ortopedii. Leczenie opiera się na zabiegach takich jak manipulacje, mobilizacje i innych fizycznych bodźcach. Terapia manualna stanowi odpowiednik chirurgii, ponieważ specjaliści w tej dziedzinie ingerują głęboko w organizm, operując na otoczeniu narządów wewnętrznych i tkankach miękkich. Są to operacje bezkrwawe. Fachowcy od terapii manualnej zajmują się nie tylko leczeniem, ale również diagnostyką. Podstawą ich działania są badania obrazowe, zazwyczaj przed terapią wykonują analizę fizjologiczą odpowiedzi organizmu na określone bodźce.
Na oczekiwanej reakcji patologicznie zmienionych mięśni, układu stawowo-kostnego, więzadeł czy nerwów opiera się idea terapii manualnej. Terapia ta poprzez swoje działania nie tylko przywraca równowagę w zaburzonych partiach ciała pacjenta, ale ma też ma prowokować organizm do działania i uruchamiać proces zdrowienia.
Zdrowienie to nie magia, tylko fizjologia, a koncepcja, na której opierają się techniki terapii manualnej posiada mocne podstawy naukowe.
Faktem jest jednak to, że praktyka wyprzedziła tutaj teorię. Nauka dopiero teraz odrabia zaniedbania rozpoczynając poważne badania nad niedawno odkrytym nowym organem - powięzią, który prawdopodobnie odpowiada za największy z problemów współczesnej medycyny – ból chroniczny. Terapeuci manualni pracują właśnie nad terapią powięzi i na tym polega sekret spektakularnych osiągnięć terapii manualnej w redukcji lub eliminacji bólu, przywracaniu do sprawności.

Szczegóły strony https://rehabilitacja.wroc.pl: